לימודים > לימודי סיעוד

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי סיעוד

מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.

* שדות חובה

הכל על תואר ראשון בסיעוד

מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי סיעוד? כאן כל התשובות!
מידע על כל המסלולים, חוות דעת של סטודנטים לסיעוד, מלגות, ימים פתוחים ועוד על לימודי סיעוד. לא מצאת? לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.בחן את עצמך:
האם מתאים לך ללמוד סיעוד?
לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד חמש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 5 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 15 שאלות

אוהב אדם ובעל יחסי אנוש ברמה גבוהה
(מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
 1 
 2 
 3 
 4 
 5 

המשך
עוד מסלולים ומידע בתחום

לימודי סיעוד לתואר ראשון – מקצוע דרוש מתמיד

 

תחום הסיעוד הוא תחום ההולך ומתפתח בשנים האחרונות – באופן טבעי – ככל שתוחלת החיים עולה. התחום עוסק בטיפול באנשים במצבים שונים – פיזיים, אך כאלה הכוללים בתוכם לעתים קרובות גם את מצבו הנפשי של האדם, מתוקף הסיטואציה הפיזית שבה הוא נמצא.


לימודי סיעוד לתואר ראשון הם לימודים המשלבים תיאוריה וחומר עיוני, בשילוב עם פרקטיקה רבה; מסלולי הלימוד משלבים הכשרה מעשית, החל משנת הלימודים השנייה ועד סופם, כאשר בחלק מן המסלולים הכשרה זו מתחילה אף קודם לכן, עם תחילת הלימודים. תכניות הלימודים מכשירות את הסטודנטים בכל הידע האקדמי והמעשי הקיימים כיום בתחום הסיעוד והן כוללות, בהתאם, נושאים רבים ומגוונים מאוד.

 

במרבית המקומות הלימודים נמשכים ארבע שנים, כאשר יש אפשרות בחלק מן המוסדות ללמוד שנתיים – למי שהם כבר אח או אחות מוסמכת בעלי ניסיון מעשי בתחום – להשלמה לתואר ראשון בסיעוד. מדובר בלימודים הכוללים הכשרה מעשית ענפה הנערכת בבתי החולים השונים ברחבי הארץ, בהתאם להסכמים של כל מוסד לימוד עמם. לימודי התואר הראשון בתחום זה כוללים אף הסמכה ניהולית וארגונית הקשורה במוסדות בתחום הרפואי.

 

מבין נושאי הלימוד במסלולים השונים בתחום הסיעוד

 

מיומנויות בין אישיות מבוא לסיעוד
כימיה מומים מולדים ומניעתם
עזרה ראשונה מעבדה
פסיכולוגיה התפתחותית מיקרוביולוגיה
גנטיקה מחלות במגזרים שונים
נוירו פיזיולוגיה ביופיזיקה
פרקטיקה בצוותי בריאות המפגש הטיפולי
פרמקולוגיה סטטיסטיקה ושיטות מחקר
כלכלת בריאות סיעוד קליני
מיומנויות ניהול בסיעוד בריאות וקהילה
סיעוד בקהילה לימודי מנהל במערכת הבריאות
אנטומיה נרחבת חשיבה קלינית
תהליכים והדרכה בצוותי עבודה מבוא לפסיכולוגיה
שימושי מחשב קורסים שונים נוספים בתחום הניהול
תקשורת בין אישית  ועוד...

 

 

מוסדות לימוד אפשריים 


מוסדות לימודים רבים מאוד בארץ מציעים לימודי סיעוד במסלולים שונים לתואר ראשון, כשחלקם מציעים אף מסלולים ללימודי תעודה בלבד. כולם מקיימים קשרי עבודה עם בתי החולים ותוכלו לבחור את המסלול המועדף עליכם על פי משך הלימודים, תנאי הקבלה והדרישות, מיקומו של מוסד הלימוד ושל בית החולים שבו נערכים חלק מן הלימודים ועוד – כל אלה ביחד יסייעו לכם בבחירתכם.

 

 • אוניברסיטת חיפה – באוניברסיטת חיפה ניתן ללמוד תואר ראשון במסלול ייחודי בשיתוף עם הפקולטה לרפואה של הטכניון.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע – המסלול לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון נלמד בקמפוסים בבאר שבע ובאילת, והוא כולל גם הסמכה לתואר R.N.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים – מציעה מסלול ללימודי תואר ראשון B.S.N; המסלול מתקיים בשלושה מקומות מטעם האוניברסיטה העברית – בבית החולים הדסה בירושלים, בצריפין – בשלוחה של ביה"ח "אסף הרופא" וכן ברחובות, בבית החולים "קפלן".

 

 • אוניברסיטת תל אביב – מקיימת מסלול בן ארבע שנים ללימודי תואר ראשון, וכן מסלול מקוצר לתואר – לבעלי הסמכה קודמת כאח או אחות מעשיים.
   
 • אוניברסיטת אריאל בשומרון - מציעה מסלול לתואר ראשון האורך ארבע שנים, וכולל מחקר רב תחומי והתנסות קלינית בקופות החולים ובמחלקות בתי החולים הממשלתיים.

 

 • האקדמית תל אביב יפו - מציעה תכנית לימוד שאורכה ארבע שנים לתואר B.S.N, התכנית כוללת חטיבה ניהולית בה מתרגלים תהליכי ניהול צוותים וקבלת החלטות בתחום הבריאות והסיעוד.

 

 • המרכז האקדמי רופין (עמק חפר) – מכללת רופין מציעה מסלול מיוחד לתואר ראשון בסיעוד – המשלב גם לימודים מתחומי דעת נוספים; תכנית זו נפרשת על פני ארבע שנים אקדמיות והיא כוללת בתוכה גם את ההכשרה המעשית הנדרשת להסמכת אחיות.

 

 • המכללה האקדמית אשקלון - לימודי תואר B.S.N. במכללה האקדמית אשקלון מכינים את הסטודנטים לתפקידים בכירים בבתי חולים ובמערכת הבריאות. הם לומדים על סוגיות חשובות בתחומי הסיעוד, הרפואה והחברה ומפתחים כישורי חשיבה ביקורתית ותקשורת שחיוניים לעבודה מול חולים.
 •  

 • המכללה האקדמית צפת – האקדמית מציעה תכנית לימודים לתואר ראשון B.S.N, אשר משלבת לימודים קליניים, הכשרה מעשית בבתי חולים ומוסדות בריאות ומגוון קורסים עיוניים ומעשיים.

 

 • בית הספר לסיעוד – בית החולים נצרת – בית החולים בנצרת מציע מסלול ללימודי תואר ראשון האורך שלוש שנים, ללימודי תעודה בלבד – ובתוספת שנה וחצי נוספות של לימודים, מציע גם אפשרות להשלמה לתואר ראשון בסיעוד, בחסות מכללת עמק יזרעאל.

 

 • האקדמית רמת גן – מציעה מסלול לתואר B.S.N – במסלול המשלב שלושה ימי לימודים ושלושה ימי עבודה מעשית בשכר במקצוע עצמו. 

 

 • המכללה האקדמית עמק יזרעאל – מקיימת מסלול ללימודי תואר ראשון B.A.

 

 • בית הספר האקדמי לסיעוד שיבא – תל השומר – בית ספר ותיק זה מקיים מגוון מסלולי הכשרה בתחום הסיעוד, וביניהם מסלול ארבע שנתי לתואר ראשון B.A, מסלול דו-שנתי להסבת אקדמאים לסיעוד, ומסלולים נוספים.

 

 • בית הספר האקדמי דינה לסיעוד (פתח תקווה): בית הספר ממוקם בבית החולים בילינסון ופועל יחד עם החוג לסיעוד של אוניברסיטת תל-אביב. הלימודים מתקיימים ברובם בבית החולים ובחלקם בקמפוס ברמת אביב. הבוגרים מקבלים תואר BA של אוניברסיטת תל-אביב ותעודת גמר של בית הספר דינה. לאחר מעבר בחינות מקבלים גם את תעודת האחות המוסמכת.

 

 • בית הספר לסיעוד במרכז הרפואי הלל יפה (חדרה): בבית הספר של המרכז הרפואי הלל יפה מתקיימים לימודים בשיתוף עם בית הספר לסיעוד של אוניברסיטת תל-אביב. הלימודים כוללים התנסות קלינית נרחבת בדרך להכין את הסטודנטים להשתלבות במערכת הבריאות.

 

 • בית הספר האקדמי לאחיות שיינברון (תל אביב): הלימודים בבית הספר האקדמי לאחיות שיינברון מתקיימים בשיתוף עם החוג לסיעוד של אוניברסיטת תל-אביב. הלימודים נמשכים ארבע שנים וכוללים התנסות קלינית ותרגולים מעשיים.

 

 • הקריה האקדמית אונו (פרישה ארצית): בלימודים בקריה האקדמית אונו, שמים דגש על תקשורת אחות-מטופל ועל שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. משך הלימודים הוא ארבע שנים, במסגרתם הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה וכן קורסי בחירה מגוונים.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בסיעוד משתנים בין המוסדות ובין המסלולים השונים ומומלץ לבדוק ולוודא אותם בטרם ההרשמה, במוסד המבוקש. עם זאת, ברובם נדרשת בגרות מלאה ואף פסיכומטרי בציון התאמה מסוים הנקבע לקראת אותה שנה אקדמית. שימו לב כי ברובם ככולם של מוסדות הלימוד, המועמדים ללימודים נדרשים לתנאי קבלה נוספים כהוכחת היעדר רישום פלילי, קבלת חיסונים מסוימים, הצהרת בריאות וויתור על סודיות רפואית, וכן ריאיון אישי. לסטודנטים בתחומים אחרים המעוניינים בתחום זה מומלץ לברר על אפיק מעבר ללימודי סיעוד
 

יתרונות המקצוע

 

כאמור, ככל שעולה ההתפתחות בתחומי הרפואה השונים – כתחום התרופות, תחום ההנדסה הרפואית, תחום המכשור הרפואי ועוד – עולה גם תוחלת החיים הממוצעת של האדם, ואיתה – גם הצורך באנשי סיעוד מיומנים ומוכשרים. מרכזי סיעוד נוספים מסוגים שונים ומגוונים נפתחים חדשות לבקרים, והם דורשים אנשים מיומנים הבקיאים הן בצד הטיפולי של המקצוע והן בצדדים הניהוליים והארגוניים שלו. אמנם, מדובר במקצוע מאתגר מבחינה נפשית ואף מבחינה פיזית, אך אם אתם בעלי נפש טיפולית – זה בהחלט התחום בעבורכם, מה גם שהוא כוללת אפשרויות תעסוקה וקידום נרחבות, בארץ ובעולם.

 

אפשרויות התעסוקה

 

בתום הלימודים, בוגרי המסלולים השונים משתלבים בקלות בתפקידים שונים – טיפוליים ואחרים – במוסדות בריאות שונים כבתי חולים, כקליניקות מסוגים שונים ועוד. מכונים רפואיים, בתי אבות וכדומה – גם הם אפשרויות להשתלבות בתעסוקה, וכמובן – בוגרי המסלולים האקדמיים בסיעוד יוכלו להשתלב גם במשרות ניהוליות ואף להמשיך להמשך לימודים אקדמיים ולהשתלב במחקר בתחום – בארץ ובעולם – או להמשיך ללימודים בתחומים משיקים או קרובים, דוגמת פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וענפים רבים נוספים בתחומי הטיפול השונים.

שירות אישי חינם - לימודי סיעוד

מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.

* שדות חובה

מוסדות לימוד לימודי סיעוד
אריאל - סיעוד

* שירות אישי חינם
מכללת אשקלון - תואר בלימודי סיעוד

* שירות אישי חינם
לימודי סיעוד - אוניברסיטת בן גוריון

* שירות אישי חינם
לימודי סיעוד - רופין

* שירות אישי חינם
אונו - לימודי סיעוד

* שירות אישי חינם
האקדמית רמת גן - לימודי סיעוד

* שירות אישי חינם


חוות דעת של סטודנטים: סיעוד (464 חוות דעת)
התקבלו 464 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    

סקירה כללית


דירוג מוסדות
מוסד לימודיםציון ממוצעמספר מדרגים
המרכז האקדמי רופין4.636
המכללה האקדמית עמק יזרעאל4.693
האקדמית תל אביב יפו4.399
אוניברסיטת בן-גוריון4.269
המכללה האקדמית צפת4.287


לדירוג המלא לחץ כאן


חוות דעת
רואן,המרכז האקדמי רופין, לימודי סיעוד - רופין, 15/01/2020
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
שאנחנו כל הזמן ביחד, מרגישים כמו בבית והסטודנטים הם כולם ביחד כולם עוזרים לכולם

מיכל,בית ספר לסיעוד לניאדו, לניאדו - לימודי סיעוד לחרדיות, 16/10/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את היחס החם שמעניקה ההנהלה לכל תלמידה ותלמידה , ומתייחסים לכל בקשה/ הערה בצורה הטובה ביותר.

על הקמפוס
מקום קטן וחמים עם אוירה טובה .טיפים מסטודנטיםשאלות הגולשים על סיעוד

לימודי סיעוד בהלל יפה 22/01/2020
דרישות ותנאי קבלה לסיעוד 05/01/2020
לימודי סיעוד ללא בגרות מעל גיל 35 02/01/2020
לימודי סיעוד סמסטר אביב 26/12/2019
לימודי ערב סיעוד ללא פסיכומטרי 10/12/2019
בירור על תנאי קבלה לסיעוד 15/11/2019
לימודי סיעוד - סמסטר אביב 15/11/2019
מידע על לימודי סיעוד ללא פסיכומטרי 06/11/2019
מתעניינת בלימודי אחיות מוסמכות באזור הצפון 03/11/2019
לימודי סיעוד אחרי תואר במדעי החברה והרוח 14/10/2019
לאתר הרגיל