לימודים > תואר ראשון > תואר ראשון B.A כללי

שירות אישי חינם - כל המידע על תואר ראשון B.A כללי

מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.

* שדות חובה

תואר ראשון B.A כללי

מחפש/ת מידע על לימודים? תואר ראשון B.A כללי? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע בתחום

B.A כללי - לימודי תואר ראשון רב תחומי

 

תואר ראשון כללי מציע לסטודנטים גרעין השכלתי בין תחומי, אוניברסאלי ועדכני, שיאפשר להם להשתלב במרחב התרבותי, הפוליטי, והתקשורתי בישראל. לימודי תואר ראשון מעניקים לסטודנטים מכנה משותף תרבותי שישפר את יכולת החשיבה והפעולה שלהם בחברה הישראלית. מערך הלימוד הרב תחומי פותח עבור הסטודנטים דלת להמשך לימודים אקדמיים מתקדמים במגוון רחב של מקצועות ובמגוון חטיבות, והמנעד הרחב של הקורסים בתוכנית, מספקים לסטודנטים שפע של אפשרויות תעסוקתיות בעתיד. 

 

לא כולם יודעים בתחילת שנות העשרים שלהם במה הם ירצו לעסוק בחיים וישנן רבים המתעניינים בתחומים מרתקים כמו פילוסופיה, היסטוריה, ספרות, שפות ועוד, אשר יש להם השפעה גדולה על חיינו ואשר הלימודים בהם הם מאתגרים ומעניינים מאוד. אלה מכם שעדיין לא יודעים במה הם רוצים לעסוק ולאיזה כיוון לקחת את הקריירה שלהם, יכולים לעשות תואר ראשון כללי (B.A כללי), הכולל מגוון רחב של תחומי לימוד, חטיבות, קורסים מרתקים ועוד.

 

תוכנית לימודים

 

התכניות הללו משלבות בדרך כלל בין מספר אשכולות לימוד ותחומי עניין, כאשר רוב הנושאים הם במדעי הרוח או מדעי החברה. המטרה העיקרית של הלימודים הללו היא להקנות לסטודנטים ידע, השכלה וניסיון במגוון תחומים חשובים, אשר בכל אחד ואחד מהם יוכלו להתפתח בהמשך הדרך, אם באמצעות עבודה בשוק הפרטי או באמצעות לימודי תואר שני ושלישי.

 

 

נושאי לימוד

 

רבים הפונים ללימודים אלו, מטרתם היא להרחיב את השכלתם ולצבור ידע בתחום המעניין אותם, ולאו דווקא ממניעים כלכליים או פרקטיים. חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה לתואר זה הם נמוכים יותר וכמעט כולם יכולים להתקבל (יש צורך ברוב המקרים בהצגת ציוני תעודת הבגרות והציון הפסיכומטרי).

 

הלימודים בתוכנית משלבים בין לימודי ליבה שהם שיעורי חובה המתמקדים בתחומי הפילוסופיה והתרבות, לבין לימודי בחירה המוצעים לסטודנטים מתוך מגוון רחב של חטיבות לימוד.

 

בין הנושאים הנלמדים בתוכנית:

 • פוליטיקה וממשל
 • תקשורת וחינוך
 • ספרות
 • מינהל ומדיניות ציבורית
 • מחשבת ישראל
 • היסטוריה של עם ישראל
 • פולקלור
 • אמנות
 • פילוסופיה
 • ועוד...

 

קהל יעד

 

התוכניות השונות ללימודי תואר B.A כללי מעניקות לסטודנטים השכלה בתחומים עיוניים רבים בהם פילוסופיה, היסטוריה ואומנות, אך אינן מתיימרות לספק לבוגרים כישורים מעשיים או מקצוע פרקטי לחיים. הסטודנטים אשר פונים ללימודי BA כללי בוחרים במסלול זה משתי סיבות:

 

האחת היא כדי להשיג יתרון אקדמאי והקלות בתנאי הקבלה למגוון רחב יותר של חוגי לימוד. מועמדים רבים שציוני הבגרות שלהם הגבילו אותם ברשימת המסלולים אליהם יוכלו להרשם, יוכלו, כבוגרי תואר ראשון כללי להתקבל לתחומי לימוד שונים ורבים יותר.

 

הסיבה השנייה בבחירת מסלול זה היא יכולת עמידה בתנאים הנוקשים אשר מציב שוק העבודה והחברות השונות במשק. תעודת BA כללי תאפשר אם כן השתלבות קלה יותר בשוק התעסוקה כמו גם שיפור בתנאי התעסוקה ובמעמד המקצועי.

 

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים להשגת תואר B.A כללי משתנה בהתאם למתכונת הלימודים ולמוסד הלימודי, אך על פי רוב הלימודים מתפרסים על פני תקופה של שלוש שנות לימוד. באוניברסיטה הפתוחה או במסלול לימודי ערב תקופת הלימודים יכולה אף להתפרס על פני שש שנות לימוד.

 

 

היכן לומדים?

 

ברוב האוניברסיטאות בישראל (בר אילן, תל אביב, חיפה ועוד), ניתן ללמוד תואר זה במשך כ - 3 שנים. גם האוניברסיטה הפתוחה ניתן ללמוד תואר זה (ואף לפרוש את הלימודים על פני תקופה ארוכה יותר). בין המוסדות המציעים לימודים רב תחומיים:

 

 • אוניברסיטת בן גוריון קמפוס אילת: בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון ניתן ללמוד בתכנית לימודים רב תחומיים במדעי החברה, הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה חטיבות, כגון משאבי אנוש, ניהול סכסוכים ומשא ומתן ולימודי תקשורת.

 

 • המכללה האקדמית ספיר: במכללה האקדמית ספיר ניתן ללמוד בתכנית לימודים רב תחומיים במספר רב של מסלולים, כגון מסלול ייעודי לאנשים עובדים, מסלול לעובדים בכוחות הביטחון, מסלול לאנשי חינוך, מסלול למצטיינים ותכניות נוספות.

 

 • המכללה האקדמית אשקלון: במכללה מתקיימת תכנית לימודים רב תחומיים במדעי החברה. הסטודנטים יכולים לבחור בין כמה מסלולים, בהם רב תחומי במסלול משאבי אנוש, רב תחומי במסלול מנהל עסקים ורב תחומי במסלול חינוך.

 

 • המכללה האקדמית כנרת: התכנית הרב תחומי במכללת כנרת מציעה לסטודנטים לבחור ארבע חטיבות מבין שש חטיבות, בתחומים כגון קרימינולוגיה, לימודי ארץ ישראל, חינוך, פסיכולוגיה, משאבי אנוש וכלכלה.

 

 • המכללה האקדמית תל חי: המכללה האקדמית תל חי מפעילה תכנית לימודים רב תחומיים בה ניתן לבחור בחטיבת מדעי ההתנהגות והחברה או בחטיבת תרבות. כל חטיבה מציעה מקבצים בענפים שונים כגון ניהול סכסוכים, מגדר, פילוסופיה וארץ ישראל. המכללה מאפשרת להתחיל ללמוד גם בסמסטר אביב.

 

 • המכללה האקדמית אחוה: המסלולים הנלמדים במסגרת הלימודים הרב תחומיים במכללה זו, שמותאמים במיוחד לאנשים עובדים, כוללים: חינוך ומשאבי אנוש, חינוך, אמנות ותרבות חזותית. כל מסלול כולל מספר חטיבות בתחומים שונים.

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: בתכנית ללימודים רב תחומיים של אוניברסיטת אריאל ניתן לשלב בין מגוון חטיבות. כמו כן, אפשר ללמוד בתכנית לימודים לסטודנטים מצטיינים, בתכנית לימודים ממוקדי ניהול ובמסגרות נוספות.

 

 • המכללה האקדמית צפת: במכללה האקדמית צפת מתקיימת תכנית ללימודים רב תחומיים, שבה הסטודנטים יכולים לבחור בין כמה מסלולים ובהם כלכלה וניהול, קרימינולוגיה ואכיפת חוק, ניהול ומדעי המדינה, ניהול ומשאבי אנוש ועוד שלל מסלולי לימוד.

 

יישום תעסוקתי

 

בוגרי מסלולי הלימוד לקראת תואר B.A כללי יוכלו להשתלב במגוון מסלולים תעסוקתיים לרבות, ניהול אדמיניסטרטיבי, כוח אדם, שיווק, מכירות ותקשורת.

 

שירות אישי חינם - תואר ראשון B.A כללי

מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.

* שדות חובה

מוסדות לימוד תואר ראשון B.A כללי
אריאל - תואר רב תחומי

* שירות אישי חינם
לימודי B.A כללי - אוניברסיטת בן גוריון

* שירות אישי חינם
תואר רב תחומי - כנרת

* שירות אישי חינם
תואר רב תחומי - תל חי

* שירות אישי חינם
ספיר - לימודים רב תחומיים

* שירות אישי חינם
אשקלון - רב תחומי ומשאבי אנוש

* שירות אישי חינם
מכללת אחוה - לימודי ערב

* שירות אישי חינם
בן גוריון אילת - רב תחומי מדעי החברה

* שירות אישי חינם
הרב תחומית - מזכירות משפטית

* שירות אישי חינם


חוות דעת של סטודנטים: תואר ראשון B.A כללי (528 חוות דעת)
התקבלו 528 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    

סקירה כללית


דירוג מוסדות
מוסד לימודיםציון ממוצעמספר מדרגים
אוניברסיטת אריאל4.354
המרכז ללימודים אקדמיים 4.342
המכללה האקדמית עמק יזרעאל4.287
הקריה האקדמית אונו4.2201
מכון טכנולוגי חולון4.269


לדירוג המלא לחץ כאן


חוות דעת
אפרת,המכללה האקדמית אשקלון, אשקלון - רב תחומי וחינוך, 12/11/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
לא אוהבת שיעורי סטטיסטיקה

על הקמפוס
נחמד
יעל,המכללה האקדמית אשקלון, אשקלון - רב תחומי ומנהל עסקים, 12/11/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
לא אוהבת את הקפיטריה

על הקמפוס
מקום סבבהטיפים מסטודנטיםשאלות הגולשים על תואר ראשון

קורס יעוץ משכנתא לציבור החרדי 19/02/2020
מדעי המוח חד חוגי או דו חוגי? 18/02/2020
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללה 18/02/2020
עבודה ושכר לבוגרי מנהל עסקים וכלכלה 17/02/2020
התלבטות בין תואר בפסיכולוגיה עם שיווק ולימודי תקשורת 16/02/2020
קורס סטיילינג למגזר הדתי מסורתי 13/02/2020
תואר שני בביולוגיה חישובית או ביואינפורמטיקה 12/02/2020
מכללה המציעה קורס כתיבה לנשים 10/02/2020
מה הוא תואר שני במשפטים ללא משפטנים? 10/02/2020
הכשרה לייעוץ זוגי לנשים בהפרדה 09/02/2020


לאתר הרגיל