לימודים > תואר ראשון

שירות אישי חינם - כל המידע על תואר ראשון

מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.

* שדות חובה

תואר ראשון - לימודים אקדמיים בישראל

הגעת לפרק בחייך בו עלייך לבחור מסלול לימודים ולקבל החלטות חשובות באשר לעתיד שלך! על מנת לעזור לך לקבל החלטה מושכלת, איגדנו לך שפע של מידע על מסלולי הלימוד שונים לתואר ראשון וחוויות הלימוד באוניברסיטאות ומכללות בישראל.

 

יש לך שאלה? אתה לא יודע מה הצעד הבא? ניתן להשאיר לנו הודעה או אפילו פרטי התקשרות בלבד ונציגינו ישמחו לחזור אלייך טלפונית עם טיפים והכוונה לקראת הלימודים!

 

 לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאב ראש וכסף!

 

עוד מסלולים ומידע בתחום

לימודים לתואר ראשון: האקדמיה מחכה לך 

אם בעבר נאמר לנו כי תעודת בגרות הינה כרטיס כניסה הכרחי לתפקידים מקצועיים רבים, הרי שעם הזמן הדברים השתנו וכרטיס הכניסה המשמעותי הפך לתעודת תואר ראשון. תעודת בגרות היא בהחלט חשובה אבל מהווה רק מדרגה בדרך לתואר ראשון, כאשר לרוב ציוני הבגרויות מהווים תנאי קבלה הכרחי ללימודי תואר ראשון בצירוף עם ציוני פסיכומטרי.

 

לימודי תואר ראשון במדעי הרוח והחברה מקנים תעודת B.A - Bachelor of arts. בוגר תואר ראשון במדעים מקנה את התעודות B.S או B.Sc.‎.

 

משך הלימודים

 

רוב התארים הראשונים באוניברסיטה או במכללה אורכים בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות (בין שישה לשמונה סמסטרים סה"כ). תארים בתחומי ההנדסה, או האדריכלות יכולים לארוך בין ארבע לחמש שנים אקדמיות.

 

 

קורסים ונקודות זכות בדרך לתואר

 

הלימודים לתואר בוגר כוללים מגוון רחב של קורסי לימוד. כל קורס מקנה נקודות זכות לקראת קבלת התואר. הלימודים מתחלקים לקורסי חובה, שלרוב כוללים קורסי מבוא וקורסים הכרחיים ללמודי המקצוע הנבחר בנוסף, קיימים קורסי בחירה הכוללים בחירה בהתמחות, בחירה במסגרת חטיבת לימוד או בחירה בקורסים כלליים שאינם קשורים למקצוע הנלמד ומטרתם להעשיר את הידע ולהרחיב את האופקים.

 

האוניברסיטה או המכללה מציבה דרישות מקדימות לכל תואר וקובעת כמות נקודות זכות כוללת אותם יש לצבור במהלך הלימודים לקראת התואר. למשל, בתואר ראשון מתחומי מדעי הרוח, יש לצבור כ-120 נקודות זכות המורכבות מקורסים שונים.

 

מהפכת המכללות

 

בשנים האחרונות תחום ההשכלה הגבוהה בארץ עבר שינויים רבים, וזאת בעיקר בזכותה של "מהפכת המכללות". בעבר, לימודי תואר ראשון התקיימו רק במסגרת האוניברסיטאות בארץ. מאז שהוקמו המכללות הפרטיות כמו המכללה למינהל או המרכז הבינתחומי בהרצליה, וכן, מכללות ציבוריות כגון מכללת ספיר, המכללה האקדמית אשקלון ומכללת צפת, האפשרות לרכוש השכלה גבוהה הפכה לנגישה וזמינה יותר לסטודנטים מכל קצוות הארץ.

 

מלבד לכך, מאז שבירת המונופול שהיה מצוי בידי האוניברסיטאות גם תנאי הקבלה ללימודי התואר ירדו באופן משמעותי. רוב המכללות והאוניברסיטאות דורשות ציוני בחינה פסיכומטרית בשילוב עם ציוני בחינת הבגרות, אולם, קיימות מכללות ואף אוניברסיטאות שמקבלות לשורותיהם גם סטודנטים החסרים בציון של הבחינה הפסיכומטרית.

 

שכר לימוד

 

מחירו של תואר ראשון באוניברסיטה או המכללה ציבורית ינוע בין סכומים של כ-26,000 ₪. ברוב המקרים הלימודים מאפשרים לעבוד במשרה חלקית, אולם חשוב לציין שקיימים תארים שמצריכים לימודים במשרה מלאה ואינם מאפשרים עבודה במהלך התואר.

 

מחירו של תואר בוגר במכללות הפרטיות יכול לנוע בסכומים של כ- 60,000 ₪ לערך. רוב המכללות הפרטיות מאפשרות לעבוד במהלך הלימודים ומציעות לסטודנטים מערכת שעות גמישה בהתאם לצרכים האישיים של כל סטודנט.

 

יתרונות

 

היתרונות של לימודי תואר ראשון הינם רבים, בראש ובראשונה לימודים אקדמיים הם מרחבי אופקים, מעשירים, מפתחים את יכולת המחשבה הבקורתית ובמקרים רבים תורמים לתהליך ההתבגרות האינטלקטואלית והנפשית. בנוסף, הלימודים פותחים צוהר לעולם התעסוקה, בהתאם לתחום הלימודים הנבחר. למשל לימודי אדריכלות פותחים בפניך עולם של אפשרויות כלכליות, יצירתיות, תעסוקתיות, היכרות עם אנשים חדשים ועוד. גם לימודי תואר ראשון בתחומים כלליים יותר שאינם מקנים כלים מקצועיים מהווים כרטיס כניסה למגוון של אפשרויות תעסוקה במשק הציבורי והפרטי.

 

לדידם של מעסיקים רבים, התואר עצמו אינו מהווה את העיקר, כיוון שבכל מקרה יש ללמוד את העבודה במהלכה ולעבור הסמכה ספציפית בתחום ובחברה המעסיקה. התואר מציין בעיני רבים, את העובדה שעברתם בהצלחה את האקדמיה, שצברתם ידע וניסיון במקום שאין לזלזל בו, שיש לכם משמעת, רצון והתמדה. כל אלה בהחלט מהווים גורם משפיע.

 

התארים הנחשקים

 

תוכניות הלימודים הפופלאריות ביותר הן בתחומי המשפטים, כלכלה, מנהל עסקים, לימודי הנדסה, מדעי המחשב ועוד. רוב תוכניות הלימודים הללו נלמדות באוניברסיטאות ובמכללות במקביל. בנוסף, לימודי רפואה מהווים גם הם תחום לימודים נחשק בקרב רבים, אולם לימודים אלו מתאפשרים רק באוניברסיטאות ותנאי הקבלה הם גבוהים במיוחד. בארץ קיימות שמונה אוניברסיטאות שמציעות מגוון של תחומי לימוד לתואר בוגר ועוד 80 מכללות הפרוסות ברחבי הארץ.

 

לסיכום

 

ראוי לציין, שלא משנה באיזה תואר תבחרו ללמוד, חשוב לבחור תחום אקדמי שקרוב ללבכם ושמעניין אתכם, זאת נקודת פתיחה מצויינת להצלחה בלימודים.

 

 

שירות אישי חינם - תואר ראשון

מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.

* שדות חובה

מוסדות לימוד תואר ראשון
SCE - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
מכללת אפקה - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
תואר ראשון - אוניברסיטת אריאל

* שירות אישי חינם
שערי מדע ומשפט - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
המרכז האקדמי פרס - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
האוניברסיטה הפתוחה

* שירות אישי חינם
הדסה - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
מכללת אשקלון - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
אורט בראודה - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
מכללת אחוה - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
מכללת תל חי - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
מכללת כנרת - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
מכללת רמת גן - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
המרכז הבינתחומי - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
ספיר - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
תואר ראשון - סמינר הקיבוצים

* שירות אישי חינם
בית ברל - תואר ראשון

* שירות אישי חינם
רופין - תואר ראשון

* שירות אישי חינם


חוות דעת של סטודנטים: תואר ראשון (23,517 חוות דעת)
התקבלו 23517 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5    

סקירה כללית


דירוג מוסדות
מוסד לימודיםציון ממוצעמספר מדרגים
בית ספר רימון4.645
המרכז הבינתחומי הרצליה4.5720
מכללת אפרתה4.3267
המרכז האקדמי ויצו חיפה4.3567
המרכז האקדמי רופין4.3798


לדירוג המלא לחץ כאן


חוות דעת
עינה,מכללת תל חי, מכללת תל חי - תואר ראשון, 23/01/2020
דירוג: 2/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
יש כול מיני מסלולים מעניינים וחלק מהמרצים באמת מצוינים אבל ההתנהלות של המערכת לא משהו בכלל והמתקנים של המכללה לא ברמה גבוהה (כיתות לימוד, שירותים, חניות, קפיטריה וכו') וההרגשה הכללית היא שמה שהכי חשוב למכללה זה להוציא מהסטודנטים כמה שיותר כסף ובשביל שטויות

על הקמפוס
הקמפוס שלי במצב יותר טוב מהקמפוס השני אבל עדיין יש לא מעט בעיות סביב חנייה, התחזוקה של הכיתות לא משהו (שולחנות וכיסאות שבורים, מקרנים בעייתיים, מזגנים שלא תמיד עובדים)
יגאל,חמדת הדרום, חמדת הדרום - הוראת ספרות, 21/01/2020
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
הלימודים מצומצמים ליום אחד מרוכז מאוד בשבוע וכך אני יכול לשלב עבודה במשרה מלאה על מנת לפרנס את משפחתי

על הקמפוס
סהכ אני נמצא בתחילת הלימודים ולכן לא כל כך כיבדתי דעה על הקמפוסטיפים מסטודנטיםשאלות הגולשים על תואר ראשון

שאלות אישיות שאני מעוניין לשאול 27/01/2020
לימודי מיפוי וגיאו אינפורמציה לנשים 27/01/2020
מה ההבדל בין תואר בתקשורת חזותית לתואר בתקשורת? 24/01/2020
השלמה לתזה במנהל עסקים 22/01/2020
עלות לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה 21/01/2020
תואר שני לאחר ראשון דו חוגי 21/01/2020
קורס סייבר לחרדיות במרכז 20/01/2020
השלמת תואר ולימוד טיפול רגשי 20/01/2020
קבלה ללימודי פיזיקה ללא בגרות בפיזיקה 19/01/2020
יעוץ חינוכי - תואר ראשון או שני? 19/01/2020
לאתר הרגיל