לימודים > בחירת לימודים

שירות אישי חינם - כל המידע על בחירת לימודים

מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.

* שדות חובה

בחירת לימודים, מה כדאי ללמוד?

מתלבט מה ללמוד? יש לנו ניסיון רב שנים במתן סיוע למועמדים ללימודים המתלבטים בנוגע לעתיד האקדמי והתעסוקתי שלהם. האם כדאי לעשות קורס או תואר? מה ההבדל בין תעודה של מכללה ואוניברסיטה? ושאלות רבות נוספות. לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאב ראש וכסף 

עוד מסלולים ומידע בתחום

בחירת לימודים – מה ללמוד ואיך מתחילים?
לעשות את הצעד הראשון ...
 
השתחררתם מהצבא, עברתם טרקים ארוכים בטיול שלכם בחו"ל, התאווררתם, פגשתם, טעמתם, ואולי אפילו הצלחתם לחסוך כסף ללימודים. מפעם לפעם הסתננו לכם לראש מחשבות על העתיד הקרוב - מה תלמדו? איזה מסלול מקצועי תבחרו? ייתכן שהקדשתם לזה רגע או שניים, ושוחחתם על כך עם חברים, אך כעת עליכם לעשות מאמץ מרוכז כדי לקבל החלטה אחת. שלב ראשון בבחירה מושכלת הוא איסוף של מידע על האופציות השונות ומיונן. באופן כללי, ניתן לומר כי האפשרויות שלכם מתמיינות לשלוש קטגוריות:
  
  • מסלולי תעודה מקצועיים - מתאפיינים בתקופת לימודים יחסית קצרה, בהיבט מעשי מורחב ובמיקוד בתחום מסוים. ישנם מסלולים בהם ניתנת לבוגרים תעודה מטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (התמ"ת). ישנם כאלה המקנים תעודה המוכרת בארגונים ואיגודים מקצועיים רלוונטיים. באחרים, לעומת זאת, מוענקת לבוגרים תעודת גמר מטעם בית הספר בלבד.
  • לימודים לתואר ראשון - מסלולים אקדמיים נמשכים בין שלוש לארבע שנים, וכוללים לרוב גם לימוד של תיאוריות או מקצועות כלליים, המעניקים פרספקטיבה רחבה יותר ולא מצטמצמים לתחום אחד. במרבית מקומות העבודה מחפשים אנשים שסיימו תואר ראשון, והבוגרים מגיעים למשרות טובות יותר. בין התחומים הפופלריים ביותר: משפטים, מנהל עסקים, רפואה, פסיכולוגיה ועוד. לאחר התואר ניתן להמשיך ללימודי תואר שני.
  • מסלולי הכנה - על אלה נמנים קורסים המכינים לבגרויות ולפסיכומטרי, ולמבחנים נוספים כבחינת אמי"ר. מכינות קדם אקדמיות ומכינות קדם הנדסאים כוללות לימודים לבגרות, השלמת מקצועות מדעיים וטיפוח של מיומנויות למידה.
 
כמובן שלא כל אחד הולך ללמוד או יכול ללמוד. כאן בא לידי ביטוי שילוב הרצון מול היכולת. אבל אם הגעתם לשלב בו אתם בטוחים ברצונכם ללמוד, אך מתלבטים ולא יודעים איך להתחיל ולבחור, אולי נוכל לסייע לכם מעט בהכוונה באמצעות מאמר זה. גם כאן ישנם כמה סוגי טיפוסים:
 
הטיפוס ההחלטי והנחוש
 
מגיל צעיר ידעת שאתה רוצה להיות רופא, בצבא הלכת להיות חובש קרבי ואתה מחזיק כמה שלדים בארון. לאחר הטיול בהודו חזרת לארץ ועכשיו איך מתחילים? ובכן , מקצוע הרפואה בארץ נחשק ונחשב ביותר. ממוצע הפסיכומטרי והבגרויות מרקיע שחקים ובכל שנה הרף עולה.
 
אז מה בכל זאת תוכל לעשות?  כדי להתקבל עליך להיות מצוייד בפסיכומטרי גבוה (מעל 740 לפי נתוני השנה שעברה) וכן בתעודת בגרות המכילה כ 20 יחידות במקצועות המספריים ( מתמטיקה, פיזיקה, כימיה.) תוכל להגיש בקשה לכל אחת מהפקולטות, ולקוות לטוב. כמובן שתוכל לשפר ציוניך הן בבגרות והן בפסיכומטרי.
 
אם יש רצון חזק ויכולת ללמוד. כך גם לגבי שאר המקצועות הנדרשים כמו משפטים למשל. אם אתה החלטי ונחוש מספיק תוכל גם ללמוד את מקצוע הרפואה ברומניה או במדינות אחרות שם תנאי הקבלה יהי לעיתים נמוכים יותר.מידע נוסף באתר לגבי לימודים בחו"ל.
 
 
הטיפוס שרוצה ללמוד אבל מתלבט בין כמה תחומים
 
סיימת את הצבא, יש לך תעודת בגרות לא רעה ופסיכומטרי ממוצע, אתה מתלבט בין כמה תחומים ולא יודע במה לבחור. ראשית בחן את הנתונים שלך, באתרי האינטרנט למשל של האוניברסיטאות קיימים מדרגי הסף לקבלה לכל אחד מהחוגים. תוכל כך לסנן את המקצועות שאינם רלוונטיים לגביך.
 
בנוסף מקיימות האוניברסיטאות והמכללות בכל שנה ימי עיון פתוחים בהם אתה מוזמן להגיע ולשאול שאלות לגבי החוגים, תנאי הקבלה, תנאי הלימודים ועוד שאלות על כל מוסד ומוסד. תוכל להפגש עם סטודנטים הלומדים בחוגים ולהתרשם. תחשוב על הנושא כמעין יריד תעסוקה גדול.
 
אתה שומע את כולם ובסוף מחליט מי הכי שכנע אותך. בימי עיון אלו תקבל מושג איך זה ללמוד את המקצוע, מה עושים עם זה ועוד. אם אינך יודע במה תרצה לעסוק בעתיד מומלץ ללמוד בחוגים אשר בהם מגוון אפשרויות רחב ככל האפשר – וכן ללמוד לתואר דו חוגי – שמשמעו – התמחות בשני ענפי לימוד. מידע רב על חוגים ניתן למצוא באתר. לאחר שבדקת את האפשרויות וצמצמת את התחומים כל שנותר הוא להתאים את הרצוי למצוי.
 
נתוניך האישיים לעומת נתוני הקבלה לחוגים השונים. גם כאן תוכל לבחור באפשרויות אחרות( אם לא התקבלת לאוניברסיטה) כגון מכללות או לימודים בחו"ל, או לחלופין לשוב ולשפר את הנתונים.
 
הטיפוס המבולבל
 
לא יודע מה ללמוד? אין לך מושג מה תרצה לעשות כשתהיה גדול? אתה יודע שאתה רוצה ללמוד אבל מעולם לא גילית מה הכי מושך אותך או במה אתה הכי טוב? לא נורא, יש פתרון גם לזה. לעיתים דרושה הכוונה מקצועית, שתוציא ממך את הפוטנציאל ותתאים עבורך מבחינה אישיותית את המקצוע והדרך.
 
לשם כך קיימים עשרות מכוני הכוונה מקצועית, וחברות השמה אשר יוכלו לעזור לך רבות בבחירה נכונה. מכונים מובילים לדוגמה: מכון אבני, מכון אדם-מילא, מכון פארן, מכון הדסה ועוד מכונים או אנשי מקצוע המספקים ייעוץ לימודים. אלו יוכלו בשיטה של מבחנים שונים לומר לך באילו מקצועות תוכל לממש את יכולותיך.
 
אפשרויות נוספות הן למשל מכונים גרפולוגיים, כגון חנה קורן, אילון בן יוסף ואחרים, אשר יוכלו לנתח את אופייך על פי כתב היד ולייעץ לך. כמו כן קיימות גם סדנאות הנערכות ברחבי הארץ, בהם תוכל להשתתף ולקבל מושג.
 
לסיכום,
 
מה ללמוד זו שאלה קשה אבל ברת פתרון. באתר זה חומר רב שנועד לסייע לך במידע על חוגים, מסלולי לימוד וקריירה. תוכל לקרוא עוד באינטרנט, שהוא כיום כלי ידע מהמעלה הראשונה. הבחירה בסופו של דבר מה ללמוד ולעשות היא שלך.
 
התלבטויות נפוצות - קראו על השיקולים לכאן ולכאן
 
 
  

 

המבחן לבחירת לימודים (מוסד אקדמי או מקצוע) בשיטת WSM
מתלבטים בין תחומי לימודים? לא מצליחים לבחור בין כמה מוסדות לימוד? תנו לנו לעזור לכם! במיוחד בשבילכם, פיתחנו מערכת מתקדמת שבאה לפתור לכם את כל הבעיות בתהליך בחירת הלימודים. פשוט ענו על כמה שאלות והמערכת תציג בפניכם המלצות שיעזרו לכם לקבל החלטה, הכל ללא עלות, ובקלות.
אם אתם נמצאים בתהליך בחירת לימודים ולא בטוחים איזה תחום הכי מתאים לכם, תוכלו להיעזר במערכת כדי לדרג עד ארבע אפשרויות שונות. אנחנו נבחן את הגורמים שהכי חשובים לכם, כמו עומס לימודים, עניין בחומר וכמובן השכר שתרוויחו אחרי שתסיימו ללמוד. לחלופין, אם אתם כבר סגורים מה תלמדו אבל מתלבטים בין כמה מוסדות, תוכלו למצוא פה את התשובה. אתם רק צריכים לציין את הגורמים שמשפיעים בעיניכם, בין אם מדובר בגובה שכר הלימוד, במרחק מהבית, ברמת הלימודים, בפתיחת דלת לקריירה ועוד.
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


שירות אישי חינם - בחירת לימודים

מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.

* שדות חובה

מוסדות לימוד בחירת לימודים


חוות דעת של סטודנטים: בחירת לימודים (1 חוות דעת)
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    

סקירה כללית


דירוג מוסדות
מוסד לימודיםציון ממוצעמספר מדרגים


לדירוג המלא לחץ כאן


חוות דעת
אודליה,שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב, תואר ראשון באמנות רב תחומית - שנקר, 25/10/2018
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מגוון הקורסים עשיר מאוד והמרצים מדהימים. המכללה מהווה מרחב ליצירה כמעט ללא גבול וחווית הלימודים במסגרת זו מעשירה ומרחיבה אופקים. ובכל זאת דבר שמפריע לי הוא האג׳נדה הפוליטית שנמצאת ברוח המקום. נושא הפוליטיקה נוכח בכל פינה ובכל שיעור וחופש הביטוי הוא לחלוטין חד צדדי. אין במה לאמנות או דעות ימניות.

על הקמפוס
שנקר מחולק לכמה מחלקות וכמה בניינים כאשר מחלקת האמנות מרוחקת מכל שאר המחלקות. זה יוצר ניתוק ניכר בין הסטודנטים לאמנות לסטודנטים אחרים. בנוסף אין אווירה של קמפוס אלא יותר בית ספר עם מספר דיי נמוך של סטודנטים, אין קפיטריה והאירועים שאגודת הסטודנטים מארגנים רוב הזמן לא מגיעים עד אלינו.

   


טיפים מסטודנטיםשאלות הגולשים על בחירת לימודים

בחירת לימודים בתחום המגזר השלישי 25/01/2020
מתקשה לבחור מה ללמוד לתואר ראשון 15/01/2020
בחירת תחום עיסוק שקשור במעבדה ופיתוח 13/01/2020
ייעוץ ללימודים ובחירת מקצוע לעתיד 13/01/2020
צריכה סיוע בבחירת תחום לימודים 30/12/2019
ייעוץ בבחירת מקצוע לימודים 29/12/2019
יעוץ בבחירת מקצוע לבוגר כלכלה וגאוגרפיה 24/12/2019
התלבטות לגבי לימודים טיפוליים 09/11/2019
תואר ראשון ללא בגרות מלאה 06/11/2019
התייעצות לגבי בחירת תחום לימודים 02/11/2019
לאתר הרגיל